چهارشنبه, 8 بهمن 1399
  • ساعت : ۱۲:۰:۵۹
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ 
  • کد خبر : ۲۰۱۴۴۶
انتخابات هیأت مدیره شركت سرمایه گذاری استان همدان الكترونیكی برگزار خواهد شد
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان در حاشیه وبینار نحوه فعالیت شرکت های سرمایه گذاری استان ها با حضور معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی، از نهایی شدن اعضای هیأت مدیره این شرکت در استان همدان تا پایان بهمن ماه سالجاری خبر داد.

محمودی گفت: به لطف توجهات مقام معظم رهبری و پیگیری های وزارت امور اقتصادی و دارایی طرح آزادسازی سهام عدالت به ثمر نشسته و با معاملاتی شدن سهام عدالت، اقدامی مؤثر در تجلی عدالت اجتماعی و توزیع عادلانه ثروت بین 50 میلیون نفر مخاطبین این طرح کلام ملی صورت گرفته است. حال با توجه به پذیرش شرکت سرمایه گذاری استان همدان در بورس و پیشرو بودن برگزاری مجمع این شرکت، تمامی سهام داران سهام عدالت که واجد شرایط عضویت در هیأت مدیره نهادهای مالی مطابق دستورالعمل تأیید صلاحیت حرفه ای مدیران نهادهای مالی مصوب شورای عالی بورس و اوراق بهادار هستند، می توانند با توجه به تصویب آئین نامه اجرایی آزادسازی سهام عدالت مورخ 4 مرداد 1399 و به استناد تبصره 5 ماده 6 آیین نامۀ مذکور، به عنوان داوطلب عضویت در هیأت مدیره شرکت سرمایه گذاری استانی را که داوطلب جزو مشمولان آن استان محسوب می شود، از طریق سامانه مربوطه به نشانی (setan.seo.ir) اطلاعات خود را حداکثر تا ساعت 24 مورخ 4 آذر 1399 ارسال نمایند. لازم به ذکر است، موضوع مشارکت سهام داران این شرکتها (عمدتاً از اقشار آسیب پذیر و اعضای نهادهای حمایتی) در مدیریت شرکت های موصوف از جمله حضور در مجامع عمومی، عادی و فوق العاده، بررسی عملکرد و فعالیت مدیران، بررسی ترازنامه و صورت های مالی، تصویب سود، انتخاب اعضای هیأت مدیره و بازرس قانونی شرکت، دریافت سود اعلام کاندیداتوری اشخاص در هیأت مدیره شرکت های یاد شده و اعمال رأی در مجامع به صورت الکترونیکی از اهمیت ویژه برخوردار است که این مهم به واسطه عضویت و ثبت نام در سامانه سجام امکان پذیر می باشد. گفتنی است، انتخابات اعضای هیأت مدیره شرکت ها از 15 آذر ماه سالجاری در سراسر کشور بصورت الکترونیکی آغاز خواهد شد.

وی افزود: در صورت احراز شرایط لازم توسط داوطلب و تأیید صلاحیت حرفه ای ایشان توسط سازمان، موضوع باید در مجمع عمومی مطرح شده و در صورت انتخاب در مجمع، داوطلب امکان تصدی سمت عضویت در هیأت مدیره شرکت  سرمایه گذاری استانی مربوطه را طبق قوانین و مقررات خواهد داشت.

محمودی خاطرنشان کرد: بررسی صلاحیت حرفه ای داوطلبان طبق دستورالعمل تأیید صلاحیت حرفه ای مدیران نهادهای مالی مصوب شورای عالی بورس و اوراق بهادار انجام خواهد شد. بدین منظور مقتضی است افراد واجد شرایط با آگاهی از شرایط امکان تصدی سمت عضویت در هیأت مدیره مطابق دستورالعمل یاد شده، ضمن تکمیل اطلاعات بصورت کامل در سامانه یاد شده، نسبت به ارسال اطلاعات اقدام نمایند. شرکت های سرمایه گذاری استانی نیز مکلفند درخصوص ارسال اطلاعات داوطلبان در پایان هر روز با رعایت مفاد دستورالعمل یاد شده اقدام نمایند.

رئیس شورای هماهنگی دستگاه های تابعه وزارت متبوع در استان در خصوص شرایط داوطلبان گفت: داشتن حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی مرتبط مورد تأیید مراجع ذیصلاح تحصیلی و سابقه تجربی کافی  برای شرکت در این انتخابات الزامی است. بدیهی است صرفاً درخواست هایی امکان بررسی خواهند داشت که تمامی مدارک بصورت کامل و بدون نقص در سامانه مزبور بارگذاری و ارسال شوند. با عنایت به لزوم تعیین تکلیف شرکت های سرمایه گذاری استانی ظرف مهلت مقرر، به درخواست های ناقص ترتیب اثر داده نخواهد شد. افراد معرفی شده پس از طی فرآیند بررسی صلاحیت حرفه ای و اخذ تأییدیه سازمان بورس، امکان داوطلب شدن جهت تصدی سمت عضویت در هیأت مدیره شرکت های مزبور را خواهند داشت و صرف ارسال درخواست هیچ گونه حقی را برای داوطلب ایجاد نخواهد کرد. همچنین در هر مرحله از بررسی که مشخص شود اطلاعات ارائه شده خلاف واقع بوده، فرد مشمول مقررات ماده 47 قانون بازار اوراق بهادار مصوب آذرماه 1384 مجلس شورای اسلامی خواهد شد وشایان ذکراست، در صورتیکه صلاحیت عمومی داوطلب به تأیید مراجع ذیصلاح نرسد، سازمان این حق را خواهد داشت که صلاحیت حرفه ای وی را در هر مرحله ای از داوطلب سلب نماید.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.13.0
    V5.7.13.0