چهارشنبه, 5 آذر 1399
  • ساعت : ۱۴:۷:۴۰
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ 
  • کد خبر : ۲۰۰۴۴۰
دكتر محمودی مدیركل امور اقتصادی و دارایی استان همدان در چهارمین جلسه ستاد سرمایه گذاری استان همدان گفت: سرمایه گذاری در استان همدان یكی از اولویت های اساسی برای مسئولین ارشد استان است
46 طرح آماده واگذاری به متقاضیان سرمایه گذاری در استان داریم
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان در ابتدای این جلسه خلاصه ای از اقدامات صورت گرفته در حوزه سرمایه گذاری در استان همدان را تشریح نمود و گفت: مرکز خدمات سرمایه گذاری استان همدان در اردیبهشت ماه سال ۱۳۸۹ با هدف حمایت و پشتیبانی از سرمایه گذاران و تسهیل در فرآیند امر سرمایه گذاری تشکیل و اهدافی همچون تلاش و هماهنگی‌ برای گرفتن مجوز‌های مورد نیاز سرمایه گذاران خارجی، ارائه مشاوره‌های لازم به سرمایه گذاران در ارتباط با امور مربوط به پذیرش و حمایت از سرمایه گذاری خارجی و پیگیری مشکلات اداری متقاضیان سرمایه گذاری خارجی با سایر دستگاه‌های اجرایی برای آن پیش بینی شد.

وی گفت: مراکز خدمات سرمایه گذاری استانها بر اساس قانون مصوب مجلس در کشور تشکیل شده اند که ریاست آن با استاندار هر استان و نایب رئیس آن مدیر کل امور اقتصادی و دارایی آن استان می باشد که دبیرخانه این مرکز در اداره کل امور اقتصادی و دارایی مستقر است و اعضای اصلی این دبیرخانه مدیران کل سه دستگاه اجرایی در استان هستند. دکتر محمودی گفت: نمایندگان سازمانهای صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در مرکز خدمات سرمایه گذاری استان به صورت دائمی حضور دارند.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان ضمن اشاره به جایگاه همدان در کشور بیان کرد: استان همدان به لحاظ توانمندی ها و پتانسیل هایی که داراست مکانی مناسب برای سرمایه گذاری در کشور محسوب می شود. خوشبختانه با حضور تیم تخصصی در اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان توانستیم فرصت های سرمایه گذاری را در چهار بخش کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و در حوزه میراث فرهنگی و راه و ساختمان را مطالعه و احصاء نماییم. وی گفت: بالغ بر 100 فرصت سرمایه گذاری مهم در استان را در سه بخش براساس میزان سرمایه گذاری شناسایی و مطالعات اولیه آنها را انجام داده ایم که با تأمین مالی مستقیم، فاینانس و یا بانک از سرمایه گذاران حمایت می کنیم. محمودی گفت: استان همدان دارای شهرستانهای مختلفی است که هر کدام از این شهرستانها دارای قابلیت های خاصی برای امر سرمایه گذاری هستند. برای مثال در شهرستانهای تویسرکان و نهاوند فرآوری دولومیت با هدف فعالسازی معاون دولومیت و با مبلغ 2000 میلیارد دلار سرمایه گذاری پیش بینی می شود. دکتر محمودی افزود: در یکسال گذشته با همکاری شهرداری همدان با یک شرکت ترکیه ای به نام "ام کا تلی" وارد مذاکره شده ایم و توانستیم  72 میلیون دلار مصوبه هیأت وزیران را برای احداث باغ ویلا در همدان اخذ نماییم. 
محمودی گفت: استان همدان در بخش مسکن و راه و شهرسازی نیز قابلیت های بسیاری در حوزه سرمایه گذاری دارد و افزود در حال حاضر 46 طرح آماده واگذاری به متقاضیان سرمایه گذاری در استان داریم. 9 طرح مربوط به سازمان صنعت، معدن و تجارت، 6 طرح سازمان جهاد کشاورزی، 8 طرح اداره کل میراث فرهنگی، 15 طرح مربوط به شهرداری همدان، 2 طرح اداره کل محیط زیست، 2 طرح شرکت توزیع نیروی برق استان همدان و 4 طرح هم مربوط اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان همدان می باشد.

پورمجاهد معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان در "چهارمین جلسه ستاد سرمایه گذاری استان همدان" گفت:
تمام تلاش مدیریت استان این است که در حوزه های تولید، اشتغال و سرمایه گذاری قدم بر دارد
امروز مدیران ارشد استان در این جلسه مهم اقتصادی حضور دارند تا به معرفی استان همدان بپردازند وی گفت دکتر محمودی یکی از مدیران پشیبانی کننده سرمایه گذاری در استان است که بیشتر در حوزه حمایت از سرمایه گذاری خارجی و نیز داخلی در استان همدان فعالیت می کند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان بیان داشت: ما برای طرح هایی که شروع به کار کرده اند و در مسیر کار با موانعی روبرو شده اند در ستاد تسهیل استان جلساتی برگزار می نماییم که این جلسات همواره به صورت مرتب تشکیل می شوند. پورمجاهد افزود: همچنین جلسات مشابهی برای ورود سرمایه گذار به استان همدان تشکیل می شود و در صورت نیاز اطلاعات و راهنمایی های لازم در اختیار آنها قرار می گیرد. پورمجاهد گفت: در حوزه صادرات، استان همدان بسترهای مناسبی دارد که می تواند کالاهای خود را صادر کند و  تمام تلاش مدیریت استان این است که در حوزه های تولید، اشتغال و سرمایه گذاری قدم بر دارد. وی افزود: ما از هرگونه سرمایه گذاری چه داخلی و خارجی حمایت می کنیم. پورمجاهد اظهار داشت: با توجه به نامگذاری سال 1399 با عنوان سال جهش تولید، تمامی تلاش ها بر این است که در مسیر رشد و توسعه استان قدم بر داریم. ایشان گفت: برنامه های تدوین شده استان شش ماه یکبار رصد می شوند افرادی از سوی استاندار برای رصد این برنامه انتخاب شده اند و گزارش آنها به صورت مستمر تهیه می شود.

دکتر شهرستانی در چهارمین جلسه ستاد سرمایه گذاری استان گفت:
ـ همدانی ها در همه جا افتخار آفریند.
ـ اولین دانشگاه مجازی که آموزش حضوری ندارد دانشگاه مجازی دارالحکمه است این دانشگاه با مجوز از کانادا در 9 کشور شعبه دارد که محوریت کار آن کارهای اقتصادی و فرهنگی است.
ـ اگر یک دلار به ایران بیاید یک گلوله علیه ترامپ است
ـ در ادامه جلسه متین رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان همدان گفت: در حوزه صنعت خودروهای سنگین نیاز به سرمایه گذاری داریم.
ـ معاون سازمان جهاد کشاورزی استان همدان از ظرفیت سرمایه گذاری استان در توسعه گلخانه ها و فناوری سیب زمینی، سیر وگردو خبرداد.
ـ مالمیر مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: صنایع دستی، سفال و مبل منبت استان ظرفیت خوبی برای سرمایه گذاری دارد.

در پایان جلسه دکتر محمودی مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان و دکتر شهرستانی مدیر مؤسسه به رسم یادبود کتب نفیسی را به یکدیگر اهدا کردند.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.13.0
    V5.7.13.0