متون عمومي
راهبرد مشارکت اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان همدان
راهبرد مشارکت اداره کل

«راهبرد مشارکت»

مصوب پنجمین جلسه کمیته توسعه دولت الکترونیک و هوشمند سازی سازمان امور اقتصادی و دارایی استان همدان مورخ 1397/12/13

در راستای اجرای مفاد ماده "9" تصویب‌نامه شماره 112128 مورخ 28/12/1395 شورای عالی اداری موضوع حقوق شهروندی در نظام اداری با عنوان «حق اظهارنظر آزاد و ارائه پیشنهاد در مورد تصمیمات و فرآیندهای اداری» راهبردهای مشارکت شهروندان در تصمیمات و فرآیندهای اداری سازمان به شرح ذیل مورد تصویب قرار گرفت.

  1. این سازمان کلیه مقررات صادره خود را اعم از بخشنامه‌ها، آیین‌نامه‌ها، دستورالعمل‌ها و ضوابط اجرایی و ... را پیش از ابلاغ به مدت 2 هفته از طریق درگاه الکترونیک خود در معرض نقد عموم قرار داده و پس از دریافت نظرات و انتقادات سازنده مردمی، نسبت به اصلاح و سپس ابلاغ اقدام می‌نماید.
  2. این سازمان در رابطه با تهیه و تدوین لوایح که نیازمند تصویب نمایندگان مجلس یا مراجع ذیصلاح می‌باشد، پیش از ارسال به مدت یک ماه از طریق درگاه الکترونیک خود در معرض نقد عموم قرار داده و پس از دریافت نظرات و انتقادات سازنده مردمی، نسبت به اصلاح و سپس ارسال آن اقدام می‌نماید.
  3. بستر لازم جهت ارائه نظرات شهروندان در خصوص کلیه اطلاعات و اخبار سازمان در پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان فراهم می‌باشد. این نظرات توسط اداره روابط عمومی جمع‌بندی و به مراجع ذی‌صلاح گزارش می‌گردد.
  4. شهروندان می‌توانند از طریق پست الکترونیکی ostanha0811@mefa.gov.ir نظرات خود را ارسال نمایند. نظرات واصله توسط دفتر فناوری اطلاعات سازمان جمع‌آوری و در اختیار دفاتر مربوطه قرار می‌گیرد.
  5. برای هر یک از خدمات سازمان امکان ارسال نظر و پیشنهاد وجود دارد و مسئولیت دریافت و پاسخگویی به پیام‌های دریافتی بر عهده روابط عمومی است.
  6. کلیه شهروندان می‌توانند درخواست‌ها، شکایات و پیشنهادات خود را از طریق سامانه‌ ارتباط مردمی به آدرس  http://sem.mefa.ir  ارسال و با استفاده از کد رهگیری پاسخ خود را دریافت نمایند.
  7. شهروندان می‌توانند از طریق شماره تلفن‌های 08138272204 الی 6 هرگونه نظر، انتقاد و یا پیشنهاد خود را اعلام نمایند. 
  8. همچنین شهروندان می توانند جهت ارسال نظرات خود روی پیش نویس قوانین و مقررات ادارات زیر مجموعه وزارت دارایی از طریق  لینک دریافت نظرات و انتقادات اقدام به ارسال نظر نمایند.
بيشتر
^