دوشنبه, 16 تير 1399
  • ساعت : ۱۰:۴۲:۱۰
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ 
  • کد خبر : ۱۸۹۴۱۳
نشست تخصصی مدیران كل امور اقتصادی و دارایی استان های منطقه 6 با معاون محترم امور اقتصادی وزارت متبوع
در این نشست مدیران کل امور اقتصادی و دارایی استان های منطقه شش به دبیری استان همدان با جناب آقای دکتر دهقان دهنوی معاون محترم امور اقتصادی وزارت متبوع دیدار و گفتگو کرده و مسائلی از قبیل نحوه ارزیابی عملکرد معاونت های اقتصادی استان ها، ظرفیت استان ها، وضعیت بودجه ای، تعداد نیروهای شاغل در معاونت اقتصادی و ایجاد مشوق هایی از جمله فوق العاده ویژه، فوق العاده تحقیق و پژوهش برای همکاران این معاونت را بررسی نمودند.

در ادامه دکتر دهقان دهنوی به مسائل و مشکلات موجود در حوزه اقتصاد کشور اشاره کرده و مسائل اقتصادی را به عنوان پیشانی کار وزارت امور اقتصادی و دارایی معرفی نمودند. ایشان بر تشکیل گروه پایش و بهبود محیط کسب و کار در استان ها تأکید کرده و موازی کاری بین دستگاههای اجرایی استان ها را از عمده ترین مسائل و مشکلات اقتصادی برشمردند.

تسریع در تصویب ابلاغ آیین نامه جدید مرکز خدمات سرمایه­ گذاری، برگزاری نشست های عمومی و تخصصی بیشتر از سوی معاونت امور اقتصادی وزارت متبوع با مناطق شش­گانه و تعامل بیشتر وزارت امور اقتصادی و داریی با بانک مرکزی جمهوری اسلامی جهت دسترسی آسانتر به آمار و اطلاعات بانک­های دولتی و خصوصی و کمک به بازگشت واحدهای تولیدی تملیک شده توسط سیستم بانکی به چرخه تولید در راستای کمک به بهبود محیط کسب و کار و سرمایه­گذاری استان­ها از دیگر موارد مورد بحث در این نشست بود.

همچنین در این نشست، مدیران کل استان های منطقه شش پیشنهاد ایجاد معاونت سرمایه­ گذاری در ادارات­کل امور اقتصادی و دارایی استان ها و تشکیل گروه پایش و بهبود محیط کسب و کار در استان ها را نیز به معاون محترم امور اقتصادی وزارت متبوع تقدیم نمودند.

 در ادامه جناب آقای محمودی مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان و دبیر منطقه شش عدم ارتباط ارگانیک مرکز با استان­ها را به عنوان اساسی ترین مشکل بین ستاد و استان ها بر شمردند و به استمرار برگزاری چنین نشست هایی با حضور معاونین وزارت متبوع با مدیران مناطق شش گانه جهت حل و فصل مشکلات تأکید داشتند.

شایان ذکر است که در این نشست سایر مدیران کل مرتبط با حوزه فعالیت های اقتصادی وزارت متبوع نیز حضور داشتند که جناب آقای مهندس فیروزی رئیس محترم مرکز ملی مطالعات، پایش و بهبود محیط کسب و کار نیز در این نشست برنامه کاری در دست اقدام این مرکز را برای مدیران حاضر در جلسه تشریح و بر اهمیت موضوعات پیرامون حوزه کسب و کار استان ها تأکید نمودند.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.7.4.0