نام زیرپورتال : همدان

1398/2/18 چهارشنبه

یک میلیارد و 300 میلیون دلار برای صادرات سال 98 هدف گذاری شود

استاندار همدان گفت: یک میلیارد دلار و 300 میلیون دلار را برای هدف گذاری میزان صادرات در نظر گرفته شود.

به گزارش  روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، سید سعید شاهرخی عصر امروز در کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی استان همدان با بیان اینکه امریکا تلاش می‌کند که اهداف شوم خود را با تحریم‌های اقتصادی پیش ببرد اظهار کرد: البته غافل است که در طول 40 سال گذشته که از ساز و کارهای مختلفی استفاده کردند و موفق نشدند در این برهه نیز شکست می‌خورد و پیشرو میدان مردم ایران و مسؤولان خواهند بود.
وی با اشاره به اینکه رونق تولید مد نظر مقام معظم رهبری باعث ارتقا معیشت مردم و ایجاد فرصت شغلی می‌شود افزود: رونق تولید نیز بدون حمایت از سرمایه‌گذاری و تولید به دست نمی‌آید.
استاندار همدان با بیان اینکه صادرات و ارز آوری برای کشور بسیار مهم است تصریح کرد: در کارگروه توسعه صادرات باید برنامه عملیاتی برای رونق تولید ارائه شود.
وی با اشاره به اینکه هدف گذاری استان برای صادرات در سال گذشته تقریبا محقق شد ادامه داد: ظرفیت‌های استان همدان بیش از این میزان است و باید جهش لازم را داشته باشیم.
شاهرخی با بیان اینکه در حوزه کشاورزی و فولاد ظرفیت بالایی داریم خاطرنشان کرد: یک میلیارد دلار و 300 میلیون دلار را برای هدف گذاری میزان صادرات در نظر گرفته شود.
وی با اشاره به اینکه مشکلات صادرات را احصاء شود گفت: این مشکلات بررسی شود تا شاهد این نباشیم که صادر کننده محصولات خود را از سایر استان‌ها صادرات خود را انجام دهد.
استاندار همدان با بیان اینکه برای اخذ تسهیلات در حوزه صادرات رغبت ایجاد شود اظهار کرد: اگر صادرکنندگان نمی‌توانند با بانک همکاری کنند موانعی وجود دارد که باید برطرف شود و انگیزه لازم در این حوزه ایجاد شود.
وی افزود: تا پایان برنامه ششم توسعه که با پایان دولت دوازدهم نیز همراه است بر اساس اسناد بالادستی و آمایش استان در بخش‌های مختلف برنامه ریزی کردیم و اتفاقات استان در آن مشخص است.
شاهرخی با بیان اینکه توجه به سرمایه گذاری و رونق تولید در سند راهبردی استان ویژه دیده شده است تصریح کرد: در طور سه سال 15 هزار میلیارد تومان جذب سرمایه گذاری برای استان دیده شده است.
وی ادامه داد: در ملایر در فرآوری سنگ، سیلیس، یک هزار و 500 میلیارد تومان طرح در حال اجرا است و یا مجوزهای لازم برای شروع فعالیت صادر شده است.
استاندار همدان با بیان اینکه سالانه 20 هزار شغل نیز طی سه سال آینده بر اساس سند راهبردی محقق می‌شود خاطرنشان کرد: بر اساس سن ششم توعه نرخ بیکاری باید به 7.2 برسد که البته در حال حاضر دومین استان کشور هستیم که کمترین نرخ بیکاری کشور را داریم.
وی با اشاره به اینکه به این میزان نیز راضی نیستیم گفت: این سند به تأیید  و امضاء مدیران استانی، فرمانداران شهرستان‌ها، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی رسیده و برای همه تعهد ایجاد کرده است.
شاهرخی با بیان اینکه آمادگی لازم برای میزبانی و مشارکت در همایش اربیل و نجف در استان همدان وجود دارد اظهار کرد: اتاق بازرگانی فعالی در استان وجود دارد که در حوزه سرمایه گذاری خارجی همراه هستند.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت امور اقتصادی و دارایی می باشد 
^